AKTUÁLNÍ INFORMACE NAŠÍ FARNOSTI

foto aktualityFarnost se sdílí - Joan 2
17.04.2020 08:28

Díky tomu, co se začíná odehrávat v životě Joan, máme možnost nahlédnut do takové normální rodinky se všemi jejími vztahovými problémy. Otec se snaží jako velitel policie co nejlépe konat svou práci ve městě, matka je učitelkou ve škole, kam chodí její děti, a to ne vždy může být výhodou. Na jejich dětech je vidět, jak se rodíme každý jiný, každý jde svou cestou životem. Bratr Luke je zažrán díky svému nadání do vědy a její starší bratr Kevin vlastně neví, co se životem. Přestože jej autonehoda upoutala na vozík, jeho máma se nechce smířit s tím, že by se měl poddat sebelítosti.

A do toho všeho vstoupí do života Joan Bůh. Nejhorší na tom je, že ji někdy umí pořádně vyděsit, jindy taky naštvat, když se z kluka, který se jí líbí a spolužačky si myslí, že spolu chodí, vyklube... Bůh.

V dialogu s ním slyší Joan různé poznávací znaky, kdo k ní vlastně promlouvá:

Kdo jsi? - Poznal jsem tě už před narozením.

Hej Bože, zmizni, vážně. - Vím o tobě, že to myslíš vážně.

A já ti mám věřit, protože... Protože ty to dokážeš.

Jak o tom víš? - Jsem vševědoucí.

Řekněme, že jsi Bůh. - Joan, já jsem Bůh. - No tak udělej zázrak. - Fajn, co toto? - To je strom. - Udělej ty takový.

Asi nejsilněji ve mně zarezonovala v tomto díle otázky mámy, která se trápí svým synem na vozíku, který nemá smyls života. Když vychází po modlitbě z kostela, uvidí tam kněze, který dělá před kostelem sbírku na nějakou charitní akci. A tak na něj všechen svůj bol vychrlí:

Bůh vám žehnej. - Něco se vás zeptám. Co si myslí Bůh? - To není něco, na co umím dát odpověď. - Proč? Máte kolárek. Ten říká světu, že máte na to odpověď. - Odpověď je komplikovaná. - Tak jen zkuste. Začněte tím, proč nechá lidi trpět. Zahnala jsem vás do úzkých, promiňte, raději půjdu. On je Otec, že? On má být Otcem. Jaký otec by nevyřešil problémy svého dítěte, kdyby mohl? On je Pán celého vesmíru, tak může všechno. Došly mu nápady, nudí se, co? - Vidím, že máte duchovní krizi. Jestli potřebujete radu, můžete dojít na farnost... - Ne. Promiňte, jsem jen rozrušená. - Pomodlím se za vás. - Skutečně? A co řeknete? - Pomoz té smutné ženě z parkoviště?

Této otázce jsem se věnoval v povídání se studenty na kolejích, a tak se podělím o mé hledání odpovědí i s vámi. Najdete je na tomto odkazu: http://hudba.signaly.cz/zamysleni/

Druhý díl můžete shlédnout na tomto odkazu: https://drive.google.com/

| mobilní verze  | Code by PCHweb