AKTUÁLNÍ INFORMACE NAŠÍ FARNOSTI

foto aktualityFarnost se povzbuzuje – Pozdravy k oslavám 25 let kostela
18.04.2020 14:14

Milí farníci.

Dnes jsme měli společně zažívat první den víkendových oslav 25 let našeho kostela. Toto výročí jsme si připomínali hned 1. 4. Tehdy nás všechny pozdravil telefonicky o. Vojtěch Šíma. K těmto pozdravům se připojují někteří bývalí kaplani z naší farnosti. Pozdrav až z daleké USA poslal o. Janko Čukáš, který slíbil na nás pamatovat při dnešní mši svaté. Všechny srdečně zdraví a zůstává s námi ve spojení o. Hubert WÓJCIK z Luhačovic. O. Josef Zelinka se při jednom telefonátu zmínil, že oslavy se budou muset asi přesunout, jistě taky všechny zdraví. Pozdrav nejenom k Velikonocům od. o. Antonína Hráčka jsem předal v den jeho 50 narozenin.

Krásné vzpomínkové video ze stavby kostela nám připravil Zdeněk Kvasnica.

25. výročí posvěcení kostela sv. Vojtěcha v Otrokovicích

Ke všem těmto pozdravům připojuji i já svůj. V době, kdy mohu být v různých časech v našem kostele, žasnu, co vše se tam může člověka dotknout. Pro dnešní pozdrav připojuji opět hru světla, tentokrát se sochou sv. Dona Bosca. Pro sebe jsem si tento jev, ke kterému dochází v čase po 15.00, tedy v čase po modlitbě Korunky k Božímu milosrdenství, nazval - Don Bosco nám připomíná Rok Bible. Jenom totiž v tento čas na chvíli sluneční paprsky projdou světlíkem ve střeše a dopadnou přesně na Bibli, kterou drží malý chlapec u Dona Bosca v ruce. Jak se vám daří prožívat Rok Bible?

- - -

Součástí oslav měla být i smyčka ze života farnosti. Kromě duchovních aktivit probíhá u nás i spousta dalších. Tak snad udělá radost i tahle virtuální nabídka.

Otrokovice: V Otrokovicích se otevřeli kostely i v noci

Everything - Lifehouse /dance drama - Czech version/ - Noc kostelů 2018 Otrokovice

Vítězi k poctě zpívejme; Z Tvé ruky, Pane můj - Chrámový sbor Otrokovice

Koncert z Otrokovic a Nové Hradečné