AKTUÁLNÍ INFORMACE NAŠÍ FARNOSTI

foto aktualityFarnost se sdílí - Joan 3
20.04.2020 17:26

Děkuji za reakce na seriál Joan z Arcadie. Na jednu stranu, když se nad tím zamyslíme, tak si řekneme, že ono nemusí být špatné, kdyby k nám Bůh promlouval. Ale nepříjemné je, když se tak stane, stejně jako Joan, že pak si stejně nevíme rady, co a proč po nás něco chce. Na samý závěr Bůh ale Joan ukázal, jak skrze ni mohl rozehrát spoustu událostí, které spustili mnoho dobrého.

(Bůh jako silničář) To jsem já. Chceš důkaz? Někdy si zkoušíš francouzské polibky na zrcadle. - Musíš být takový zlý? To otec tě včera vypnul, tak jak chceš někoho potrestat, tak... - Stráví celou věčnost v pekelném ohni. - Ne, ne, můj otec je dobrý člověk. - Žertuji, za telku já netrestám. Že mluvím, to neznamená, že musíte poslouchat. - Vážně? - Jistě, svobodná volba, inovace. Dávám návrhy, ne úlohy. - Teď asi přijde návrh. - Jistě, přestaň marnit potenciál, který máš. Přestaň se flákat, měj hrdost. - Ale kde, ve škole? - I ve škole, ano. - Hrdost? A kde je pokora? - Pokora není pokora, jak nemáš něco, v čem být pokorná.

(Bůh jako holčička) Proč pláčeš. - Pohádala jsem se s bratrem. - Protože se dost nesnaží? - Slyšela jsi to? - Já slyším všechno, Joan. - Nech zase chodí, prosím. Prosím tě jen o to, už tě o nic jiného nebudu prosit. Pro tebe je to lehké, tobě stačí jen lousknout prsty nebo mrknout očima. Jen nech Kevin vstane a chodí. - Lidé mě prosí o všechno možné, velké věci, malé... milionkrát, každý den. - A co čekáš? Jsi Bůh. - Mnoho jsem nad vesmírem přemýšlel, vymyslel pravidla. Bude to zlý přiklad, jak je poruším, a to nemluvím o upřednostňování. Proč by jeden měl dostat zázrak a ostatní ne? Umíš si představit ten zmatek? Lepší je, jak všichni dodržujeme pravidla. - Žádný zázrak? - I zázraky mají pravidla, proto jsem došel za tebou. - Já mám dělat zázraky? - Ty jsi Boží nástroj omezený hranicí času a prostoru. Dokonalé. Vrátíš mi míč? Máš chuť mi vlepit, že? - Ano, ale jsi milá. - Jako můj nástroj měj trochu hrdosti, snaž se, co nejlíp. - Teď ti asi vlepím.

(Bůh opravuje pouliční osvětlení) Ty mě hledáš? - Nevím. - Občas, když jsi sama, ta otřesná píseň z Titaniku tě rozpláče. - Proč jsi takový zlý? - Proč se stále vyptáváš? Většina lidí by se chovala líp. - Fajn, dobře. Přemýšlela jsem o té prosbě, abys uzdravil Kevina, že by to byla protekce a že jsem nástroj Boží. A pak mi to došlo. Chceš ode mě, abych byla vědcem a objevila lék pro Kevina. - Novinka Joan, nemusíš mi říkat, co si myslíš, jsem vševědoucí. - Fajn, ale já nejsem, tak se ptám, jestli dělám, co chceš. - Jednoduše, jen naplň své poslání. - Ó, Bože. - Ano? - Ne, já jsem vzala tvé jméno nadarmo, promiň. - Nebudeš vždy vědět, proč máš něco udělat. A neuvidíš vždy výsledek. Vždyť co jsi se naučila na chemii? - Asi vůbec nic, přišli na to druzí. - I nejmenší katalyzátor umí rozběhnout úžasnou řetězovou reakci. Jednou jsem řekl: Buď světlo. A vypuklo peklo, obrazně řečené. - Takže mé poslání je být katalyzátor?

(Bůh jako mim) Nemáte zakázané hovořit s lidmi? - Ale Joan, když mlčím, tak mě za to kritizují, že? - Bože, nechápu to. Už chodím na chemii, tak co? Musím dělat, co chceš, protože jsi Bůh, jen to nechápu. - Chemie přivedla Adama k vám domů, kde řekl mámě o tom autě. A bratr má teď auto. Chápeš? - Našla jsem Kevinovi auto? - Spíš já přes tebe a ty přes Adama. On přes tvoji mámu a ta přes... - Můžeš s tím přestat? Ruší mě to, díky. - Co Kevin udělá s autem, je jeho svobodná vůle. To je jedna linie událostí. Ale v druhé tvůj otec potkal Adama, což jej přivedlo k výměně službiček s jeho otcem, který přenesl svůj dobrý dojem z tvého otce zase na šéfa požárníků, který je švagrem toho požárního vyšetřovatele, který riskl svoji práci, aby dal otcovi informace, aby on chytil žháře. - Počkej, počkej. Já jsem ho chytila? - To je spíš Adamova linie reality. - Kam až to sahá? - Úplně všude, baby. - Vždy k lepšímu? - Já vždy chci lepší, nekonečné dobro v nekonečném vesmíru. Věř ve mě Joan, víc nežádám.

Další díl můžete shlédnout na tomto odkazu: https://drive.google.com/

Pokud vás něco oslovilo nebo se vám z vašeho života vybavila podobná zkušenost, budu rád, když mi napíšete na farní email: faotrokovice(a)ado.cz

K tomu, jak Joan Bůh maličko poodhalil, co mohl udělat skrze to, že se přihlásila na chemii, ač nevěděla, proč, mě napadly klipy.

| mobilní verze  | Code by PCHweb