Farnost Otrokovice

Farnost Otrokovice

AKTUÁLNÍ INFORMACE NAŠÍ FARNOSTI

foto aktualityFarnost se sdílí - Joan 4
22.04.2020 14:35

Dnes bych z minulého dílu připomenul setkání mamky Joan s knězem. Řeší s ním svoji otázku, jestli je dobré se modlit k Bohu o zázrak. Díky této jejich konverzaci bych rád představil řeholnici s. Briege McKennu, skrze jejíž modlitbu Bůh učinil mnoho zázraků. V češtině vyšla i její kniha Zázraky se opravdu dějí.

 

V minulém díle vedla mamka Joan rozhovor s knězem:

Běžím do práce, jen krátká otázka. - Nebylo by lepší, kdybyste přišla do mé kanceláře na faru? - Nezdržím vás. - Lidské utrpení začíná tam, kde se končí lidská slušnost. To nevyřešíme na parkovišti. - Teď jde o něco jiné, o zázraky. Je dobré, aby se za ně člověk modlil? Myslím o soukromé zázraky. Nejde o světový mír nebo o záchranu planety. Jen obyčejný návrh pro Boha. Jen udělej toto a já se ti odvděčím, přestanu kouřit. - Fajn, přestaňte kouřit, pro vlastní dobro. - Ne, já nekouřím. - Skutečně to půjde líp v mé kanceláři. - Víte, vychovali mě v katolickém duchu a učili mě, že od Boha si neptáme speciální věci. Ale teď jde o zázrak, který bych si velmi, velmi přála. Je to jako když něco vidíte v obchodě a stále na to myslíte, že je to vaše. A jenom omylem to leží na nesprávném místě. Takže je zlé modlit se za něco, co si tak velmi, velmi přejete? - Myslím, že modlitba neuškodí. Jak pochopíte, že nemusíte hned vědět, jestli je účinná, zázrak se objeví, když se ohlédnete.

 

Další díl můžete shlédnout na tomto odkazu: https://drive.google.com/

Pokud vás něco oslovilo nebo se vám z vašeho života vybavila podobná zkušenost, budu rád, když mi napíšete na farní email: faotrokovice@ado.cz

 

Zázraky se opravdu dějí

 

- - -

 

Knihu můžete koupit zde: https://ikarmel.cz/produkt/zazraky-se-opravdu-deji

 

Sr. Briege Mckenna

 

 

| mobilní verze  | Code by PCHweb