AKTUÁLNÍ INFORMACE NAŠÍ FARNOSTI

foto aktualityFarnost se sdílí – Joan 5
26.04.2020 13:39

Ach ten Bůh. Zase chce po Joan něco, co zaprvé nedává žádný smysl a zadruhé se jí do toho nechce. Odkdy holky toužící po tom najít si nějakého kluka, chtějí, a navíc umí stavět loď. A přesto z naprostého nesmyslu nakonec Bůh vykouzlí na tváři Joan úsměv, když uvidí po dlouhé době svého bratra na vozíku spolu s tátou dodělávat její neprosto nesmyslně stavěnou loď. Vypadá to, že snad poprvé od té doby, co její brácha po havárii skončil na vozíku, tak jeho táta našel společnou řeč se svým synem.

(Joan najde peněženku) Promiňte kapitáne, není vaše? - Právě jsem šel oznámit, že jsem ji ztratil, ještě existují poctivci. Čeká tě odměna. - Ne, mám ráda vojáky. - Trvám na tom. - Ale to je moc. - Přesně tolik, kolik potřebuješ na to, o co tě požádám. - Hm, Bůh v uniformě. - Námořníka, záměr. Chci, abys postavila loď. - Samé pracovní projekty. Nejdřív požádej o práci, zlepši se ve škole, hraj šachy... Řekni mi, proč mě nepověříš něčím opravdu velkým? Požádej mě, abych zachránila svět. - Hm.... naposledy, když jsem jistého muže požádal, aby postavil loď, zachránil svět. - Podívej se, čeká mě skutečně těžký test z chemie a nemám kluka, požádej mě, abych jsem si jej našla. Postav loď, to se ti řekne, ale jak velkou? Jak Titanik? Má odolat dešti i větru? Neumím stavět lodi. Hm, to není možné.

K tomuto dílu mě napadl dojemný příběh vztahu táty ke svému postiženému synovi.

RICK and DICK HOYT - The story of GREAT LOVE

Jelikož při porodu došlo k neštěstí, nemůže Rick chodit ani mluvit.

Jelikož při porodu došlo k neštěstí, Dick si se svým synem nemůže hrát ani s míčem.

Jelikož se jeden druhého nevzdal, jsou inspirací lidem po celém světě.

Dick a Judy chtěli, aby jejich syn vedl normální život. Společně zapsali Ricka do běžné školy. Rick se naučil zaznamenávat své myšlenky skrze speciální počítač. Když bylo Rickovi 15 roků, sdělil svému otci, že by se chtěl zúčastnit dobročinného 8km běhu. Dick nebyl běžec, avšak souhlasil, že Ricka poveze před sebou na kolečkovém křesle. Poprvé v životě se Rick necítil hendikepovaný. Společně běželi. Společně se zúčastnili i maratónových závodů. Společně se zúčastnili závodů v triatlonu. Společně urazili přes 6.000 km napříč Amerikou.

Rick by to všechno bez svého otce nikdy nepodnikl. Dick by to všechno bez svého syna nikdy nepodnikl.

Dick je tělem a Rick srdcem. Společně to zvládli. Společně jsou silní. Nebuď na život sám.

Pravdivý příběh otce a syna

Další díl Joan z Arkádie můžete shlédnout na tomto odkazu: https://drive.google.com/

Pokud vás něco oslovilo nebo se vám z vašeho života vybavila podobná zkušenost, budu rád, když mi napíšete na farní email: faotrokovice@ado.cz

| mobilní verze  | Code by PCHweb