AKTUÁLNÍ INFORMACE NAŠÍ FARNOSTI

foto aktualityFarnost se sdílí – Joan 6
29.04.2020 23:16

Joan v předchozím díle dostane opět další úkol, tentokrát uspořádat doma zahradní burzu. A to vše na úkor svého snu - najít si konečně nějakého kluka. Jako obvykle se to neobejde bez výměny názorů, s čímž nejspíš Bůh dopředu počítá. Co nakonec přece jen splnění tohoto úkolu přinese? Joan objeví obrazy, které namalovala její máma. Bůh jí odhalí, že se za nimi skrývá její velká bolest - byla jako mladá znásilněna.

Dnes dávám tip na jednu knihu.

Téma znásilnění a svět žen, které si tímto obrovským zraněním prošly, se pokusila vystihnout ve svém románu Dítě smíření Francine Riversová.

O této knize se můžete dočíst na deníku postoj.sk

V češtině ji vydal Návrat domů navrat.cz

Tip na film: SARAH´S CHOICE (Sářina volba)

Sářina volba je provokativní film, který se zabývá složitostí potratů z perpesktivy víry. Poté, co zjistí o svém těhotenství, musí Sarah Collinsová učinit konečné rozhodnutí.

Dostává tři vize, které se ji snaží přimět přemýšlet o dopadu jejího rozhodnutí na svou budoucnost.

Little One - From the Film, "Sarah's Choice"

A proč zrovna píši o tomhle filmu? Protože v něm hrála zpěvačka Rebecca St. James, kterou se nám podařilo pozvat na Celostátní setkání do Tábora v roce 2007. Když se dozvěděla, že koncert bude benefiční pro misii na Haiti, zřekla se honoráře. A hlavním důvodem, proč jsem tam Rebeccu chtěli mít, byla její touha nadchnout mladou generaci pro život v čistotě před manželstvím. Více o ní se dozvíte na webu, kde jsem o ní hodně psal. http://hudba.signaly.cz/interpreti/77-kdo-vlastn-je-rebecca-st-james.html

Rebecca St. James: Wait For Me (CZ titulky)

A poslední pro dnešek k tomuto tématu bude píseň od Johna Elefante

Jedná se o píseň, kterou John věnuje své ženě z vděčnosti za to, že nepotratila jejich společné dítě. To je píseň s názvem This Time (Tento čas), jejímž autorem je John Elefante, hudebník, skladatel a producent, bývalý člen skupiny Kansas. Vypráví o skutečném příběhu dvou velmi mladých lidí, kteří řeší nechtěné těhotenství. Žena počatý život nechce ukončit, i když potratová klinika je hned za rohem. Protagonistka příběhu nakonec odolá uklidňování zdravotnického personálu na potratové klinice, uvědomí si, co se chystá udělat, vyprosí si od Boha sílu a včas odejde. Dnes jsou z těchto dvou mladých lidí manželé, kteří si bez své dcery nemohou představit život. A šťastný otec šíří po internetu píseň, která nyní zachraňuje životy jiných lidí.

"Nečekal jsem, že videoklip vzbudí takový zájem," říká Elefante, který denně dostává zprávy od žen, které mu říkají své osobní příběhy. Říkají, že jim píseň pomohla ve vlastním rozhodování nebo ji přeposlali svým příbuzným a kamarádkám v podobných citlivých situacích. Hudebník byl mezitím hostem televizního diskuzního pořadu kanálu Fox News, kde mluvil o své písni, její nečekaném úspěchu a masové reakci. "To, co se děje, je naprosto neuvěřitelné," prohlásil Elefante. Zpěvák a kytarista doufá, že píseň osloví i další ženy, zejména mladistvé, které ze zákona mohou o osudu svých dětí rozhodovat zcela samy.

John Elefante This Time (nastavte si slovenské titulky)

Četli jste, viděli, slyšeli něco dalšího zajímavého na toto téma, co vám pomohlo změnit pohled na ženy, které se rozhodovali pro či proti potratu? Podělte se o to napište svůj tip i ostatním.

Další díl Joan z Arkádie můžete shlédnout na tomto odkazu: https://drive.google.com/

| mobilní verze  | Code by PCHweb