AKTUÁLNÍ INFORMACE NAŠÍ FARNOSTI

foto aktualityFarnost se sdílí – Joan 7-9
04.05.2020 21:44

Tento týden bych chtěl dát seriál Joan z Arkádie do souvislosti s postavou sv. Jana Sarkandera, jehož památku budeme slavit ve středu. Joan jako obvykle musí v předchozích dílech díky nabídkám Boha vstoupit do situací a úkolů, do kterých se jí vůbec nechce. A když má za úkol napsat test z historie, kterou fakt nemusí, za A, tak při jedné výměně názorů Joan uslyší jednu větu, kterou si můžeme přivlastnit všichni: „Na osudu mučedníků se můžeš naučit jednu věc, Joan, oni se vydali tou těžší cestou. Chci, abys to udělala i ty."

Neznámé epizody ze života sv. Jana Sarkandra - například jeho manželství předtím, než se stal knězem -představil autor nové knihy o světci, historik Karel Kavička v pořadu Mozaika na Českém rozhlasu Vltava, vysílal se v pondělí 16. března. Pořad najdete zde, začátek v čase 11.30

Další díly Joan z Arkádie můžete shlédnout na tomto odkazu: https://drive.google.com/

| mobilní verze  | Code by PCHweb