Farnost Otrokovice

Farnost Otrokovice

AKTUÁLNÍ INFORMACE NAŠÍ FARNOSTI

foto aktualityMODLITEBNÍ TRIDUUM MODLITEB MATEK se bude konat 25. – 27. září
19.09.2020 21:50

Žijeme v době pokání a modliteb, ne strachu! Kéž se nám tento čas daří dobře proměňovat skrze Boží milosrdenství, proto zveme všechny farníky ke společné modlitbě, neboť právě ta nás činí silnými. Dejme náš čas Pánu! Využijme čas nám svěřený. Na společnou modlitbu před Pánem se těší skupinky Modliteb matek.

 

foto aktualityNedělní kázání pro děti o. Romana Vlka se soutěží
19.09.2020 21:42

Co napadlo o. Romana k evangeliu, které čteme v neděli v kostele? Zamyšlení vhodné nejenom pro děti...

 

foto aktualityVýsledky testu pana faráře
19.09.2020 20:51

Milí farníci. Sám za sebe jsem s ohledem i na naše společné oslavy 25 let kostela chtěl jít na testy, ať nemusíme žít v napětí. Dnes večer jsem dostal výsledek, je negativní. Ne vždy slovíčko negativní tak potěší, jako v tomto případě. Po dohodě s lékařkou zítra uběhne 10 dní od kontaktu s pozitivně testovanou osobou, pak se již zase budeme moci vidět.

 

foto aktualityKaranténa pana faráře
18.09.2020 18:43

Milí farníci, setkal jsem se s jednou řeholní sestrou, které byl potvrzen pozitivní test na koronavirus, roušku jsme při setkání neměli. Kontaktoval jsem svoji lékařku, jak mám postupovat. Doporučila mi kontaktovat hygienu, což se mi za celý den intenzivního telefonování nepodařilo. Proto jsem se s ohledem na svoji službu, kdy se setkávám s velkým množstvím lidí, z nichž mnozí patří do rizikové skupiny, rozhodl, i bez kontaktování hygienou, být v karanténě.

 

foto aktualityKonference o modlitbě chval a službě ve Valašských Kloboukách
12.09.2020 21:36

V kulturním domě Klobučan ve Valašských Kloboukách se 26. září 2020 uskuteční třetí ročník konference Poslaný o modlitbě chval a službě. Letošním mottem je: "A slovo se stalo tělem." Jan 1, 4 Hlavním řečníkem je P. Fabrizio Ballanti, kněz působící ve Španělsku, a můžete se těšit i na chválové kapely Martindom Worship, LCH Live (Lámačské chvály) a ESPÉ.

 

| zobrazit starší aktuality

 

Ohlášky: Nedělní ohlášky

 

Ohlášky neděle 20. 9. 2020

 

Nová pravidla pro účast na mši svaté

Každý účastník mše svaté je povinen mít roušku. Nově ve vnitřních prostorách musejí všichni sedět, počet stojících osob je max. 10. Ostatní by měli být před kostelem.

Děkuji všem, kdo jste se zapojili do velmi vydařených oslav 25 let kostela.

V pondělí 21. 9. bude ve 14.00 v Kvítkovicích pohřeb paní Radmily Kuželové. Proto večerní mše svatá zde již nebude.

Z tohoto důvodu odpadne i v pondělí náboženství 8.-9. třídy.

Další ročník „CHVÍLE NAD BIBLÍ" bude zahájen v pondělí 21. 9. v 16.00 v suterénu kostela. Jste srdečně zváni.

Přijměte pozvání na Triduum Modliteb matek, které se bude konat o víkendu 25. - 27. září. Žijeme v době pokání a modliteb, ne strachu! Kéž se nám tento čas daří dobře proměňovat skrze Boží milosrdenství, proto zveme všechny farníky ke společné modlitbě, neboť právě ta nás činí silnými. Dejme náš čas Pánu! Využijme čas nám svěřený. Na společnou modlitbu před Pánem se těší skupinky Modliteb matek. Rozpis časů najdete na vývěsce i na webu.

Příští neděli na mši v 10.30 doprovodíme naše děti k 1. sv. přijímání. Mysleme na ně a jejich rodiny v modlitbě.

Papež František nás prosí o sbírku na Svatou zemi, která bývá u božího hrobu na Bílou sobotu. Proto sbírka příští neděli bude na tento účel.

 

Pomoc rodinám

Nadační fond Credo přichází na pomoc rodinám s dětmi, které se ocitly ve složité životní situaci a potřebují pomoc druhých. Zvláště těm, kteří pečují o zdravotně postižené dítě, nebo jsou na výchovu svých dětí sami. Ať už je vaše aktuální nouze způsobena pandemií, nebo dlouhodobě špatnou finanční situací rodiny, která se nyní ještě zhoršila, chceme vám pomoci toto náročné období zvládnout. Více informací zde.


 


 


Text „Úvahy o mši svaté" /ke stažení/ - eucharistie_uvahy.doc [ 120.5 kB, DOC ] - eucharistie_uvahy.pdf [ 162.86 kB, PDF ]

 

Řeckokatolická farnost při kostele sv. Michaela, archanděla v Otrokovicích www.reckokatolici-otrokovice.cz

 

Víra na Internetu - - - Katolický týdeník Salesiánský klub mládeže Zlín Proglas TV NOE

| klasická verze  | Code by PCHweb