KURZ ALFA

- - -

Má život nějaký skrytý smysl? Co se s námi stane po smrti? Dá se dosáhnout vnitřní svobody? Jak se dá odpustit? A co pro současnost může znamenat Ježíš?
Kladete si podobné otázky v souvislosti se smyslem života, s vírou v Boha a hledáte na ně odpovědi? Členové naší farnosti se je snaží hledat též.
Možným řešením je pořádání Kurzů Alfa, které probíhají neformálním způsobem s pozváním ke stolu a posezením u občerstvení. Pokud hledáš smysl své existence, chtěl by ses na něco otevřeně poptat - máš možnost. Na kurzu jsou otázky na tělo vítány.

Pro koho Alfa je?
Alfa je pro ty, kdo chtějí život zkoumat. Jde o nezávazný kurz s 10 schůzkami, který už navštívilo přes 23 milionů lidí po celém světě. Je pro:
• Nevěřící, kteří jsou ochotni se náboženskými otázkami zabývat.
• Hledající, které by mohlo zajímat, čemu vlastně křesťané věří.
• Věřící, kterým se nedostalo ucelené nauky, z čeho křesťanská víra vychází
• Věřící, kteří se po delší době vrací k praktikování víry
• Věřící, kteří si svojí vírou nejsou tak jistí, aby ji uměli obhájit.
• Věřící, kteří doprovází někoho, koho pozvali.

Jak to probíhá?
Kurz je tvořen skupinkami zhruba do deseti lidí, s jedním vedoucím a jeho pomocníkem. Každé setkání začíná společným jídlem, pokračuje tematickou přednáškou a je zakončeno diskuzí.

A kolik to stojí?
Alfa je zdarma. Kdo chce, může dobrovolně přispět na občerstvení.

Jak se přihlásit?

Jde to snadno. Přes mail faotrokovice@ado.cz, na telefonním čísle 731 621 127, nebo pomocí písemné přihlášky s uvedením jména a kontaktu, kterou je možno vhodit do schránky na faře.

Přihlášku prosím odevzdejte do 10. září 2017, abychom měli představu o množství potřebného občerstvení. Pokud máte nějakou dietu, může to zmínit.

Kdy a kde?
Další kurz je v plánu 18. září 2017 v 18:30 hod. v suterénu pod kostelem sv. Vojtěcha v Otrokovicích.

Kontakty: mobil: 731 621 127
e-mail: faotrokovice@ado.cz

Těšíme se na vás! Tým kurzu Alfa v Otrokovicích.