na stránkách Římskokatolické farnosti sv. Vojtěcha Otrokovice

Aktuality, Inspirace, Ohlášky, Promluvy

0 Ohlášky 22. 11. - neděle Krista Krále

Od pondělí 23. 11. je možná účast na svatbě, pohřbu a bohoslužbě 20 lidí. Díky tomu dochází ke změně podávání svatého přijímání v pondělí-sobotu 18:30-19:00, v neděli 9:00-10:15. Všechny změny najdete zde.

Pokud se díky omezení počtu nedostanete na mši svatou, využijte možnosti podávání svatého přijímání v kostele (po tel. domluvě individuálně) každý den.

Dnes je slavnost Ježíše Krista Krále. Od 12:00-18:00 bude vystavena Nejsvětější Svátost oltářní a bude příležitost k tiché adoraci. Na adoraci smí být 15 lidí v kostele (dodržujte rozestupy).

Ve středu 25. 11.  máme příležitost připojit se celodenní tichou adorací od 8:00-18:00 k iniciativě Červená středa. Na adoraci smí být 20 lidí v kostele (dodržujte rozestupy).

V pátek a sobotu 18:00-19:00 si můžete přinést do kostela adventní věnce, které požehnám a v neděli 9:00-10:15 si je můžete odnést domů.

Na stolíku najdete poselství nemocným k adventní a vánoční době, vezměte je lidem kolem vás, kteří se do kostela nedostanou.

Najdete tam taky trhací adventní kalendář s úkolem na každý den za 15 Kč, pro děti adventní kalendář časopisu Duha za 86 Kč.

Na farním webu budou postupně přibývat podklady pro slavení adventu.

Kdo má zájem na email dostávat na každý den adventu zamyšlení (ukázku najdete zde), napište mi na farní email.

Naši biskupové nás vyzývají k postu a almužně za ukončení pandemie první tři středy v prosinci – 2., 9. a 16. 12.

V neděli 6. 12. se budou zapisovat úmysly mší svatých na 1. pololetí 2021. Během 14 dní si může zapsat přednostně úmysl ten, kdo bude mít nějaké výročí. Úmysl vám zapíši po telefonické domluvě (605 444 240).

6. 12 je uzávěrka vánočního Fomu. Zprávy o životě farnosti v něm z důvodu současné situace nebudou téměř žádné. Chcete i přesto na Vánoce dostat 16 stran zajímavého čtení? Budete-li osloveni s prosbou o příspěvek, snažte se redakci vyhovět. Vánoční FOM závisí čistě jen na vás!

Do 27. 12. budete v kostele moci přispět do označených kasiček na misie a na Charitu.

Děkuji všem, kdo přispěli na opravy kostela a fary do kasičky nebo koupí oplatků či zaslali dar na účet farnosti. Pokud potřebuje potvrzení, rád vám jej vystavím.

V lednu plánujeme rekonstrukci vodo, topo, elektro na staré faře, která se naposledy rekonstruovala v roce 1972 a spolu s tím zrekonstruujeme WC v suterénu kostela.

Přestože sbírky na opravy při mších nemohou být, přispívat můžete:

- na účet farnosti 1405341369/0800

- do kasičky v kostele

- koupí Farních oplatků v kostele

Modlitba kardinála Giuseppe Betoriho

Liturgie.cz pro vás připravila video o rodinné bohoslužbě. Jak prožívat liturgii v čase bez liturgie?

Univerzální manuál pro domácí bohoslužbu (zde)

Pomoc rodinám

Nadační fond Credo přichází na pomoc rodinám s dětmi, které se ocitly ve složité životní situaci a potřebují pomoc druhých. Zvláště těm, kteří pečují o zdravotně postižené dítě, nebo jsou na výchovu svých dětí sami. Ať už je vaše aktuální nouze způsobena pandemií, nebo dlouhodobě špatnou finanční situací rodiny, která se nyní ještě zhoršila, chceme vám pomoci toto náročné období zvládnout. Více informací zde.