Aktuality, Inspirace, Ohlášky, Promluvy

0 Filmový apoštolát v Otrokovicích

Srdečně Vás všechny zveme, zvláště nadšence dobrého a inspirativního filmového umění, na zahájení Filmového apoštolátu v Otrokovicích (FILMAP). Promítání otevřeme dojemným dokumentem s názvem Muž svého slova (2018) věnovaný osobnosti papeže Františka. Dokument vznikl ve spolupráci s Vatikánem, který natočil poctami ověnčený německý režisér Wim Wenders, zároveň dokreslený podmanivou hudbou Laurenta Petitgirarda.

První papež pocházející z Latinské Ameriky a současně první jezuita ve filmu představuje své mnohdy pokrokové názory na chudobu, smrt, církevní skandály a další společenská témata. Snímek se zároveň vrací k osobnosti sv. Františka z Assisi, jehož jméno papež přijal. Otevřenost společnosti a chudoba církve jsou jeho hlavními požadavky. A samozřejmě také láska, světový mír apod. S okázalou skromností a v ojetém Fiatu ukazuje světu, jak drží své slovo, přičemž nezapomene odsoudit pedofilii kněží a teologicky ospravedlnit utrpení ve světě.

Čtyři roky probíhal Filmový apoštolát v klášteře Regina ve Zlíně pod patronátem sv. Maxmiliána Kolbeho. Za tu dobu shlédlo celkem 56 filmů více jak 1600 diváků. Při své premiéře měl snímek Muž svého slova ohromný úspěch.

Proto jej u příležitosti návštěvy papeže Františka na Slovensku reprízujeme v pondělí 13. září 2021 v 18.30 hod. v kostele sv.Vojtěcha.

Pavel Záleský

Papež František: Muž svého slova